wieloletnie doświadczenie

szeroki wybór roślin

profesjonalne doradztwo

najwyższa jakość


O firmie

Firma Japońskie Ogrody Bonsai jest kontynuatorem powstałej w 1999 roku spółki Ogrody Bonsai Marek Gajda. Powołali ją do życia absolwenci wydziału ogrodniczego SGGW od lat zajmujący się zakładaniem ogrodów i formowaniem drzew.

Marek Gajda uczył się sztuki bonsai od najlepszych bonsaistów w Europie ( Vaclav Novak, Liporacze Salvatore ), a w 2007 roku uzyskał certyfikat ukończenia japońskiej szkoły Taishoen mistrza Nobuichiego Urushibaty.

Od tego czasu firma specjalizuje się w tworzeniu drzew bonsai i niwaki oraz w sprzedaży wszystkich akcesoriów potrzebnych do uprawiania sztuki bonsai, a także w ocenach i wycenach drzew bonsai.

W ramach spółki działa Warszawska Szkoła Bonsai, a także prowadzone są warsztaty dla osób początkujących w uprawianiu sztuki bonsai.

W okresie wegetacyjnym, na terenie spółki można obejrzeć stałą ekspozycję drzew bonsai zewnętrznych, a przez cały rok mamy w sprzedaży drzewka do mieszkań oraz innych pomieszczeń. W naszej firmie można uzyskać również fachowe odpowiedzi na pytania dotyczące problemów związanych z pielęgnacją i uprawą drzewek.Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 602 246 660

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Dysponujemy bogatym, wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów

Sztuka hodowli bonsai pochodzi z Chin (jest tam nazywana penjing, również penzai), mimo że jest kojarzona głównie z Japonią. Według źródeł Japończycy włączyli ją do swych tradycji w VIII wieku n.e. ( Wikipedia )

W przeszłości sztuką bonsai zajmowali się ludzie wysoko urodzeni - arystokraci, osoby duchowne ( Wikipedia )

Nasza wyspecjalizowana i doświadczona kadra zawsze chętnie doradzi i pomoże Państwu w wyborze drzewka najlepiej dopasowanego do Państwa oczekiwań